Arden Grange História

Graham a Wendy Stephensonovci založili tento rodinný podnik v roku 1981. V priebehu 20 rokov sa firma postupne rozrastala.

Spoločnosť Leander Pet Foods začínala ako velkoobchod, ktorý dodával chovateľské potreby obchodom s chovateľskými potrebami, chovateľským staniciam a veterinárom. Do roku 1992 se Leander stal jedným z najväčších veľkoobchodov s krmivami pre domáce zvieratá vo Veľkej Británii.

V septembri 1987 sa spoločnosť Leander International Pet Foods stala distribútorom superprémiových amerických krmív. Toto pomohlo výraznému rozvoju firmy aj na zahraničných trhoch, kde tiež zaznamenala nemalé úspechy. Distribuciou týchto krmiv sa spoločnosť venovala až do roku 1996, kedy vzniká krmivo vlastnej produkcie, známe v súčasnej dobe pod značkou Arden Grange.

V roku1998 bola zahájená produkcia rady Arden Grange Classic, aby doplnila radu vtedajších výrobkov. Táto rada ponúkala spotrebiteľom kvalitné krmivo za nižšie ceny. Krmivo Arden Grange expanduje nielen na domácom trhu, ale je tiež dovážané do mnohých krajín, kde po ňom rastie dopyt. Od rozdelenia na dve rady krmív spoločnosť upustila v roku 2005. Pre zákazníkov toiž delením vznikalo mnoho nejasností. Kupujúci sa pýtali na kvalitu, keď im nebolo celkom jasné, ktorá rada krmiva Arden Grange je kvalitnejšia. Potom nasledoval logický krok, keď bola upravená receptúra, a obe rady boli zlúčené do jednej.

Moderný a svieži image značky vznikol po znovuzavedení predaja krmiva pre mačky v novembri 2005 a predajom zjednoteného krmiva pre psov v marci 2006. Hlavnou výhodou nového balenia je, že na prednej a zadnej strane sú vyznačené symboly, ktoré pomôžu kupujúcim orientovať sa pri výbere toho správneho produktu pre ich miláčika.

Celá rada Arden Grange používa len tie najkvalitnejšie ingrediencie, je hypoalergénna a neobsahuje umelá farbivá, aromatické látky, alebo chemické konzervanty. Tieto výrobky garantujú nezávadné ingrediencie, vynikajúcu strávitelnosť a viditeľne pozitívny vplyv na celkový stav zviereťa.

Arden Grange je proti testovaniu na zvieratách. Naša záruka, spolu s našou firemnou politikou, potvrdzuje, že sme nefinancovali a nikdy nebudeme financovať invazívne výskumné projekty spojené s rozvojom a zdokonaľovaním výroby krmív. Tiež by sme neboli účastníkmi akejkoľvek činnosti, ktorá by mohla byť považovaná za škodlivú či spôsobujúcu zranenie pre zvieratá. Preto má Arden Grange záruku „netestované na zvieratách“.