Prírodné ingrediencie - Naturálne zdravé suroviny

Sme hrdí na naše výrobky a na to, že sa snažíme o rozvoj krmív, ktoré sú určené pre výživu vašich miláčikov. Naši nároční zákazníci často hľadajú istotu v tom, že naše produkty obsahujú také ingrediencie, ktoré majú rovnako vysokú kvalitu, ako suroviny pre výrobu potravín určených pre ľudskú potrebu. Preto sme zostavili nasledujúci súhrn, aby Vás uistil a znovu zdôraznil náš záväzok poskytovať len najlepšie krmivá.

Naturálně zdravé suroviny

Použité suroviny

Zdroje mäsa

Kura

Čerstvé kura prináša vynikajúcu chuť mäsa, je vysoko stráviteľným zdrojom bielkovín. Má vysokú biologickú hodnotu vďaka ľahkej štiepiteľnosti na jednotlivé aminokyseliny ako základné stavebné prvky bielkovín telu vlastných a nevyhnutných ako pre stavbu tela, tak aj pre metabolické pochody (tvorba vlastných enzýmov). Arden Grange používá len kuracie mäso produkované na území Spojeného kráľovstva. Kuratá sú chované farmovým spôsobom voľne vo výbehu, bez použitia rastových hormónov.

Jahňacina

Arden Grange používa vysoko kvalitnú jahňaciu múčku (vyrobenú z Južného Anglicka) z jahňacieho mäsa (bez obsahu vedľajších produktov ako je krv, vlna, hlavy, miechy) z pastevných chovov. Používají sa odrezky jahňacieho mäsa z potravinárského priemyslu, mäso se uvarí a potom sa suší. Jahňacina je prirodzene bohatá na vápnik.

Losos

Arden Grange loví "svoje“ lososy v oblasti Škótskej vysočiny – Scottish Highlands. Mäso pochádza z potravinárského súbehu a spĺňa tak najprísnejšie kritériá kvality. Losos je excelentným zdrojom bielkovín, jeho mäso je bohaté na omega-kyseliny, diéta Arden Grange Losos a ryža je obzvlášť vhodná pre zvieratá s kožnými problémami a potravinovou citlivosťou.

 

Arden Grange losos

Arden Grange losos

rden Grange loví "svoje“ lososy v oblasti Škótskej vysočiny – Scottish Highlands. Mäso pochádza z potravinárského súbehu a spĺňa tak najprísnejšie kritériá kvality. Losos je excelentným zdrojom bielkovín, jeho mäso je bohaté na omega-kyseliny, diéta Arden Grange Losos a ryža je obzvlášť vhodná pre zvieratá s kožnými problémami a potravinovou citlivosťou.

Rozmarýn

Extrakt z rozmarýnu a tokoferoly

Krmivá Arden Grange sú pre nevyhnutnú ochranu tukov pred žlknutím stabilizované zmesou prírodných látok – vitamínov E – tokoferolov a extraktom z rozmarínu. Rozmarín je prírodný antioxidant a v krmive chráni pred žlknutím tuky. Krmivá Arden Grange neobsahujú žiadne farbivá, chemické konzervanty a zchutňovadlá.

Vláknina
 
Všechny ingredience

Kuracia múčka - kuracia múčka je excelentným zdrojom bielkovín. Múčka používaná v Arden grange je najvyššej kvality, okrem svaloviny obsahuje tiež mleté kuracie kosti ako zdroj organického vápníka. Neobsahuje vedľajšie produkty, tj. hlavy, beháky, črevá a perie.

Múčka z tresky škvrnitej - je primárnym a jediným zdrojom bielkovín v receptúre Arden G range Sensitive Ocean Fish. Mäso tresky vyniká ešte ľahšou stravitelnosťou než mäso lososov, má najnižšiu antigenicitu z druhov mias hneď po jahňacom, a teda druhou najnižšou pravdepodobnosťou provokovať alergické reakcie. Obsahuje vysokú hladinu prospešných omega- 3 mastných kyselin, ktoré majú protizápalové vlastnosti a tak môžu napomáhať v prípadoch, kedy v organizme prebieha nejaký zápal, je podráždená koža, alebo tráviaci trakt. Pri dlhodobej konzumácii môžu omega kyseliny znižovat alergickú pohotovosť organizmu, ako voči alergénom príjmaných potravou, tak voči alergénomm z vonkajšieho prostredia ( prach, roztoče, pele…). Arden Grange používa ryby lovené etickým zpôsobem umožňujíúcim prirodzené obnovovanie rybej populácie v oblastiach Severného mora a Severného Atlantického oceánu.

Rybia múčka - rybia múčka v krmivách Arden Grange je vyrobená z bielych druhov morských rýb, teda z tresiek a sleďov. Ide o prirodzene vyvážený zdroj vysokokvalitných bielkovín, energie, minerálov, vitamínov a stopových prvkov. Obsahuje 6-10% rybieho tuku, ktorý je najbohatším zdrojom polynenasýtených mastných kyselín s dlhým reťazcom – omega- kyselín vrátane EPA a DHA. Bielkoviny z rýb, rovnako ako bielkoviny z kuracieho mäsa majú vysokú biologickú hodnotu, harmonicky dopĺňajú aminokyselinové spektrum kuracieho mäsa (preto je väčšina receptúr Arden grange dvojproteínových). Sú vhodným alternatívnym zdrojom bielkovín pre jedincov citlivých na kuracie mäso. (Pozn. Často sa stretávame so psami, ktorí majú stanovenú diagnźu "alergia na kuracie mäso", po vyčistení organizmu nutrične hodnotným krmivom z čistých surovín sa stav upraví tak, že pes môže príjmať kuracie mäso bez ďalších problémov. To by nebolo možné, pokiaľ by sa jednalo o pravú alergiu a nie iba o citlivosť voči kontaminovaným surovinám…)

Čerstvá jahňacina - čerstvá jahňacina použitá v konzervách Arden grange Partners pochádza z pastevných chovov oviec Južného Anglicka. Jahňacie mäso je ľahko stráviteľným zdrojom hypoalergénnych bielkovín, pre psa chuťovo atraktívnych, je jedinečný zdroj zinku a vitamínov B. Je považované za najbohatší zdroj vysoko biologicky hodnotné omega kyseliny- kyseliny linolenovej, CLA. Táto esenciálna polynenasýtená mastná kyselina vie v tele podporovať odbúravanie tukových zásob, znižuje hladinu cholesterolu, má antioxidačné účinky, chráni tak bunky pred poškodením, spolu s podporou imunity má teda antikancerogénny efekt, znižuje riziko vzniku cukrovky, podporuje rast svalovej hmoty.

Držky - hoci Arden Grange vo svojich receptúrach nepoužívá hovädzie, je tu jedna celkom zámerná výnimka - hovädzie držky. Sú tým najhodnotnejším, čo môžeme psovi "po vlčom" spôsobe ponúknuť, nie sú nositeľmi alergénov ako červené hovädzie mäso (priečne pruhovaná svalovina). Držky sú veľmi ľahko stráviteľné a pre psa chuťovo veľmi atraktívne. Držky použité v Arden Grange Partners sú neprané, pochádzajú z dobytka z pastevního chovu v Južnom Anglicku. Neprané držky sú prirodzeným zdrojom fytonutrientov a teda i vlákniny, naviac obsahujú už natrávené enzýmy, ktoré psovi k tráveniu celulózy chýbajú.Obsahujú tiež probiotiká, baktérie priateľské zažívaciemu traktu, esenciálne mastné kyseliny. Sú excelentným zdrojom hodnotných bielkovín, tukov. Vynikajú vhodným pomerom vápníka a fosforu.

Ryža - Arden Grange pracuje s bielou celozrnnou ryžou. Traduje se, že hnedá ryža je kvalitnejšia, biela celozrnná ryža je však len hnedá ryža zbavená povrchových obalov.. Arden Grange považuje tieto šupky za časť zrna, ktorú organizmus psa a mačky nevyužije a použitím lúpanej celozrnnej ryže môže lepšie garantovať čistotu suroviny. Všetky vitamíny zostanú zachované, nejedná sa o vymletú ryžu. Ryža je veľmi dobre stráviteľným zdrojom škrobov a tým energie, je používná v kombinácii s kukuricou, čím je dosiahnuté pohotové a zároveň plynulé zásobovanie organizmu pomalými sacharidmi v priebehu dňa bez výkyvov hladiny cukru v krvi.

Kukurica - je používaná jako zdroj škrobu v krmivách. Arden Grange používa kukuricu v kombinácii s ryžou, čím je organizmu poskytnutá naozaj pohotová energetická zásoba v priebehu celého dňa so stabilnou hladinou cukru v krvi. Tepelný proces, ktorým Arden Grange spracováva obilniny je veľmi šetrný a efektívny, čím je stráviteľnosť škrobu v krmive prakticky stopercentná. Nemá teda opodstatnenie nazerať na kukuricu ako na menej hodnotný zdroj škrobu, ako sa to robí v poslednej dobe, ide o veľmi kvalitný zdroj škrobu s nízkou alergenicitou v porovnaní napríklad s pšenicou. Dôležité je úmerné celkové množstvo škrobu v krmive, šetrné zdroje a potravinárska kvalita suroviny. ¨To všetko je v Arden Grange jedným z pilierov filozofie krmiva. Pre tých z vás, ktorí dávate prednosť receptúram bez obilnín, sme pripravili receptúru Sensitive Ocean Fish – biela morská ryba so zemiakmi. Bez kukurice je receptúra Premium – kura, ryža a zemiak.. Konzervy Arden Grange Partners majú tiež ako jedinú obilninu ryžu, ktorej obsahujú 5%, pre vyváženie k 70% mäsa.

Zemiaky - sú po spracovaní tepelnými procesmi pri výrobe granúl najľahšie stráviteľným zdrojom škrobov ktoré sa používajú vo výžive psov. Nahradili sme nimi kukuricu v receptúrach Sensitive a Premium. Ide teda o receptúry s plne alternatívnymi zdrojmi škrobov ako pre psov, ktorí sú citliví na potravu, tak aj pre tých z Vás, ktorí uprednostňujete diéty bez obilnín, tzv. GRAIN FREE .Obsahujú ich aj pamlsky Crunchy Bites. Zemiaky sú vynikajúci zdroj vitamínu C, B6, rovnako ako draslíku, ktorý sa zúčastňuje na imunitných pochodoch a je dôležitý pre ďalšie činnosti v organizme na úrovni buniek (energia, činnosť buniek srdcovej svaloviny, vedenie nervových vzruchov, ap.)

Kurací tuk - Arden Grange používa len čistý kurací tuk od dodávateľov pre potravinársky priemysel. Strávitelnosť čistého kuracieho tuku je vyššia ako hovädzieho, či jahňacieho loja, alebo zmesou živočíšnych tukov používaných v rade krmív. Kurací tuk je považovaný za tuk s najvyššou možnou biologickou dostupnosťou pre psa. Je skvelý zdroj energie, má vysokú a stálu hladinu esenciálnych mastných kyselín - omega kyselín - ktoré sú nevyhnutné pre zdravú kožu a srsť. Kurací tuk v receptúrach Arden Grange je filtrovaný a čistený s cieľom zbaviť ho molekúl bielkovín, ktoré sú nositeľmi antigénnych znakov. Je teda bezpečným zdrojom tukov aj v receptúrach bez kuracieho mäsa pri konzumácii jedincami na kuracie mäso citlivých.

Rybí tuk - všetky formule krmív Arden Grange obsahujú rybí tuk, výborný zdroj omega-kyselín a energie. Zúčastňuje sa transportu vitamínov rozpustných v tukoch z čreva do krvi, priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov, čím prispieva k zníženiu rizika upchávania ciev, vysokého krvného tlaku, ochoreniu obličiek, zápalu čriev a chorôb z porúch imunity včrátane autoimunitných (nepr. zápaly štítnej žľazy, kože, uší, kĺbov). Rybí tuk priaznivo ovplyvňuje vývoj plodov v tele matky, rovnako ako vývoj šteniat.Omega- kyseliny EPA a DHA, ktorých je najbohatším zdrojom, preukázateľne priaznivo stimuluje vývoj nervového tkaniva, či už periférnych nervov( očná sietnica), alebo centrálnej nervovej sústavy - mozgu a miechy. Prospešnosť rybieho tuku pre zdravie psov a mačiek sa ukazuje v poslednej dobe čím ďalej výraznejšie, najmä v kontraste so zdravotnými problémami vzniknutými konzumáciou krmív chudobných na živočíšne tuky.

Vajcia - sušené celé vajcia sú všestranne hodnotným zdrojom živín. Žĺtok je vynikajúci zdroj ľahko stráviteľných tukov, vitamínov, minerálov, bielok obsahuje bielkoviny v najčistejšej forme.

Tekvicová múčka - tekvica je potravinou zdraviu veľmi prospešnou, obsahuje vysoké hladiny prírodných bunkových antioxidantov a karotenidov, významné množstvo vitamínu C a E. Tekviová múčka je súčásťou receptúry všetkých konzerv Arden Grange Partners.

Karotka - je dobrým zdrojom betakaroténu (ktorý pôsobí ako antioxidant a je to prírodný zdroj vitamínu A), B vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Je pridávaná do všetkých druhov konzerv Arden Grange Partners.

Repná dužnina - pridaná v malom množstve ako dobrý zdroj rozpustnej i nerozpustnej vlákniny. Rozpustná vláknina vytvára v hrubom čreve priaznivé podmienky pre priateľské črevné baktérie, spomaľuje pohyb potravy v zažívacom trakte tak, aby vstrebávanie živín bolo čo najúčinnejšie.Nerozpustná vláknina dodáva granuliam chrumkavú štruktúru, čistí dutinu ústnu a podporuje peristaltiku - pohyb čriev. Vláknina zásadným spôsobeom priaznivo ovplyvňuje dobu, ktorá trvá pri trávení potravy. Skrátenie tejto doby pod optimum vedie k špatnému vstrebávaniu živín, predĺženie vedie k zahnívaniu potravy v zažívacom trakte. Krmivo, které obsahuje kvalitnú vlákninu vo vyváženom množstve môže pomôcť predísť vzniku takým problémom ako je zápcha, alebo hnačka , alebo cukrovka.

Celulóza - rastlinná vláknina, ktorú pridávame do krmiva pre mačky pre stimuláciuerou produkcie slín a uľahčenie spracovania srsti v tráviacom trakte mačky.usnadnění.

Hrášek - je dobrým zdrojem přirozeného vitaminu K1, kyseliny listové a vitamínu B6. Je obsažen ve všech druzích konzerv Arden Grange Partners.

Prebiotické frukto-oligosacharidy (FOS) - pôvodom z koreňa čakanky, podporujú priaznivo pôsobiace bakteriálne osídlenie čreva, obmedzujú prerastanie nežiadúcich baktérií. Tráviaci trakt ja tak lepšie chránený proti infekciám a zápalom, proces vstrebávania živín z potravy do krvi prebieha efektívnejšie. Nachádzajú sa vo všetkých produktoch Arden Grange.

Prebiotické manno-oligosacharidy (FOS) - získavajú sa z droždia, obmedzujú rast nežiadúcich baktérií v čreve. Ich pôsobenie sa odrazí v lepšej obranyschopnosti organizmu, využiteľnosti živín organimom a prirodzene formovanom truse. Nachádzajú sa vo všetkých produktoch Arden Grange.

Pivovarské kvasnice - sušené pivovarské kvasnice sú excelentným zdrojom vitamínov komplexu B a aminokyselín. Pôsobia tiež ako prírodný repelent.

Popoloviny - zmieňujeme sa o nich na tomto mieste preto, lebo veľa ľudí si pod týmto pojmom, zo zákona uvádzaným na obaloch krmiva, predstavuje, že že do krmiva sa pridáva nejaký popol.Popoloviny neznamenajú surovinu, ide o zvyšok, ktorý zostane po spálení krmiva pri vysokej teplote. Je to v podstate indikátor obsahu anorganických súčastí v krmive vrátane minerálov.. Z hodnoty popolovín môžeme usuzovať o kvalite surovín použitých pii výrobe krmiva. Žiadúca je zlatá stredná cesta hodnôt v rozpätí od 5 - 8 % v analýze krmiva.

Nukleotidy - bielkoviny s krátkym reťazcon získavané z droždia, zvyšujú metabolizmus, podporujú imunitu. Optimalizujú trávenie, organizmus je schopný dokonale vstrebať z potravy živiny. Bunková obnova prebieha efektivnejšie a organizmus je lepšie chránený pred nepriaznivýmm pôsobením vonkajších vplyvov.

Ľanové semienko - je dobrým zdrojom dieteticky hodnotnej vlákniny, omega-3 kyselin a lignanov s antioxidačnými účinkami. Olej z ľanového semienka obsahuje vysoké množstvo kyseliny linolénovej a alfa-linolénovej, polynenasýtených kyselín s protizápalovými účinkami a stabilizujú bunkové membrány.

Glukosamin sulfát - získává se z krunýřů mořských korýšů, je obsažen ve všech recepturách značky Arden Grange. Organismus využívá glukosamin při stavbě opěrného sytému, zejména kloubních chrupavek. V součinnosti s dalšími složkami kloubní výživy obsaženými v Arden Grange, tzn. s chondroitinem a MSM, zlepšuje pružnost kloubů a vazů, podporou výstavby kloubní chrupavky přispívá k zachování pohyblivosti do vysokého stáří, mírní následky dysplazií a průběh zánětů kloubů. Glukosamin je bezpečnou přírodní látkou, kterou nelze předávkovat. Je obsažen v dávce proměnlivé podle předpokládané zátěže cílové skupiny psů ve všech recepturách granulí a rovněž v konzervách Arden Grange Partners.

Chondroitin sulfát - v krmivech Arden Grange je obsažen chondroitin původem ze žraločích chrupavek. Je přidáván do všech receptur pro podporu stavby kloubní soustavy a kostry. Chondroitin snižuje aktivitu destruktivních enzymů, které v kloubech vznikají při abnormální zátěži – nadváhou, sportem, dysplazií, úrazem. Jde o bezpečnou přírodní látku bez rizika předávkování. Žraločí chrupavky byly vybrány jako zdroj chondroitinu pro snadnou biologickou dostupnost a účinnost v organismu (= snadno se z tohoto zdroje chondroitin vstřebává a rychle účinkuje v cílových místech, chrupavky z hovězího dobytka, prasat a kuřat mají vstřebatelnost nižší). Žraločí chrupavky nakupované společností Arden Grange pocházejí z faremních chovů žraloků, jsou tedy produktem potravinářského průmyslu a není tak žádným způsobem přispíváno k drancování volně žijících populací žraloků. Je obsažen v dávce proměnlivé podle předpokládané zátěže cílové skupiny psů ve všech recepturách granulí a rovněž v konzervách Arden Grange Partners.

MSM - methyl-sulfonyl-metan, čistě přírodní látka bohatá na organickou síru získávaná z lýka, v Arden Grange obsažena v ultračisté podobě. Má protizánětlivý a analgetický účinek, uplatňuje se zejména u stavů se záněty kloubů, po operacích kloubů, při zátěži opěrného systému a podobně. Zdá se, že MSM hraje pozitivní roli i u stavů spojených se stresem. Najdete ho jak v granulované řadě, tak v konzervách Arden Grange.

Extrakt z brusinek - má desinfekční účinky v močových cestách. Obsahuje jednak D-mannosu, která zabraňuje patologickým bakteriím ulpět na stěně vývodných močových cest, dále pak arbutin, který účinně snižuje výskyt bakterií a kvasinek. Předchází tak vzniku zánětů močového měchýře a močových kamenů. Brusinky jsou rovněž významným zdrojem velmi silných přírodních antioxidantů, které jsou jedinou zbraní organismu proti působení volných radikálů v organismu. Volné radikály vznikají v průběhu metabolických pochodů a znamenají ohrožení buněčného zdraví, vedou k předčasnému stárnutí, rakovinnému bujení, chorobám kardiovaskulárního systému, cukrovce a dalším závažným onemocněním. Brusinky jsou obsaženy jak v granulované řadě, tak v konzervách Arden Grange.

Exktrakt z jadierok tmavého hrozna - je zdrojom prokyanidinov, látok zo skupiny bioflavonoidov. Ide o rastlinné pigmenty rozpustné ve vode, ktoré jednak podporujú pevnosť krvných kapilár a spojivového tkaniva, jednak sú silnýmimi antioxidantami chrániacimi bunky pred oxidačným stresem. Prestupují rovnako do mozgu a prispievajú tak k prevencii napr. demencie a náhlym mozgovým príhodám (“mŕtvica”). Zatiaľ čo čerstvé hrozno vo veľkom množstve môže byť pre psa toxické, extrakt z jadierok hrozna má len zmienené ochranné vplyvy bez vedľajších škodlivých účinkov.

Extrakt zo zeleného čaju - je získavaný z druhu čaju Camellia sinensis. Na rozdiel od čierneho čaju, zelený čaj nie je podrobovaný fermentácii. Antioxidačné účinky čaju sú tak zachované vo vyššej miere a prispievajú k ochrane kardiovaskulárneho aparátu, podporujú trávenie, imunitu a v duchu čínskej medicíny optimalizujú hladiny energie v tele.

Extrakt z rozmarýnu a tokoferoly - krmiva Arden Grange je pro nezbytnou ochranu tuků před žluknutím stabilizováno směsí přírodních látek – vitamínů E – tokoferolů a extraktem z rozmarýnu. Rozmarýn je přírodní antioxidant a v krmivu chrání před žluknutím tuky. Krmiva Arden Grange neobsahují žádná barviva, chemické konzervanty a zchutňovadla.

Extrakt z juky - všetky receptúry Arden Grange sú obohatené o extrakt a sušenú šťavu z juky. Juka obsahuje prírodné antioxidanty, chráni kĺby, obmedzuje tvorbu čpavku v zažívacom a močovom trakte.

Extrakt z morských rias - morské riasy obsahujú veľa biologicky hodnotných látok s účinkami liekov. Obsahujú vitamíny, minerály a stopové prvky, z nich hlavne jód. Jód má v organizme uplatnenie na mnohých miestach, je nevyhnutný pre dýchanie buniek, pre nervovú činnost, funkciu svaloviny, pre rast a obnovu tkanív. Napomáhá dobrému stavu kože a kožných derivátov. Jód obsahujú všetky konzervy Arden Grange Partners.

L-karnitin - organizmus produkuje túto látku v malom množstve v pečeni a v semeníkoch. V potravinách sa vyskytuje v mäse, vajciach, droždí, mlieku. V niekterých produktoch Arden Grange sa nachádza vo zvýšenej hladine s cieľom podporiť metabolizmus kostrovej a srdcovej svaloviny, zvýšiť výdrž a oddolnosť. L-karnitín je tiež prospešný psom s tendenciou k nadváhe, podporuje využitie energie z tukových zásob organizmu a zachovanie svalovej hmoty.

Quercitin - vo vode rozpustný rastlinný pigment, silný antioxidant s protizápalovým účinkom.

Taurin - je esenciálnou živinou pre organizmus mačky, je pridávaný do všetkých formulí Arden Grange určených práve im. Taurinom je obohatená i formula Performance pre psov v záťaži s cieľom podporiť výkonnosť svaloviny srdca.